Merhaba!

Siber Özel Harekat platformuna hoşgeldiniz. İçeriklerden daha fazla yararlanmak için lütfen giriş yapınız.

Giriş yap!

SÖH Yardım Merkezi Bölüm Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MRX

Root
Yönetici
Katılım
18 Ocak 2019
Mesajlar
4
Beğeniler
1
Puanları
3
Çevrimdışı
#1
Sevgili Siber Özel Harekat kullanıcıları;

Bu konuda sizlerin forumumuzdan daha rahat ve sorunsuz bir şekilde yararlanmanız için ufak ve önemli kurallar var. Umarım tüm kullanıcılarımız konuyu eksiksiz okur ve kuralları yerine getirmeye özen gösterir ve bizlere yardımcı olur.


"SÖH Yardım Merkezi - Konu Açma Kuralları"

1) Konu kendi bölümüne uygun olmalıdır. Konularınızı açmadan önce bölümlerin altında bulunan açıklamaları mutlaka okuyunuz ve uygun bölüme konu açınız.

2) Konunun başlığı konu içeriği ile ilgili olmalı (acil, lütfen, yardım edin, bir bakın, forum yönetimi, yöneticiler baksın vs. gibi konu başlığı ile açılan konularkaldırılacaktır).

3) Konu içerisinde küfür, argo, +18, reklam içeriği, iletişim adresi vs. kesinlikle olmamalıdır. Bu kurala aykırı mesajlar silinecektir.

4) Konu acil ve önemli olsa bile 2. kez açılmamalıdır. Eğer gerek duyuluyorsa o bölümde görevli açık olan bir yöneticiye yardım için özel mesaj gönderilmelidir (direkt adminlere mesaj atmak yasaktır).

5) Hack isteği, mail hack isteği, sosyal ağlar için hack isteği vs. konular yasaktır.

6) Konu içeriğinde/başlıkta ''Allah rızası için, Allah aşkına, Allah'ı seven" gibi ifadeler kullanmak yasaktır.

7) Okullarda bulunan ‘’AKILLI TAHTA’’lar ile ilgili istekte bulunmak (kilitlerini kırma, okul bilgisayarlarına virüs bulaştırma, yasaklı sitelere giriş yapmaya çalışma) gibi konular açmak KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tarz konuları açan üyelerin konuları forumdan kaldırılacak ve üye uyarılacaktır. Aynı davranışı tekrar sergilemesi halinde forumdan UZAKLAŞTIRILACAKTIR. Kural forum genelinde geçerlidir.
Devletin malı hepimizindir, onu korumak ve kollamak bizlerin görevidir.


8) Film indirme, mp3 indirme, film önerisi, canlı maç yayınları gibi telif hakkı içeren konuların açılması kesinlikle yasaktır. Olası bir şikayet durumunda Türk Hack Team yönetimi sorumlu değildir. Sorumlu olarak da gösterilemez.

9) Psikolojik veya sağlık sorunlarınız, kısaca özel hayatınızı ilgilendiren konuların açılması yasaktır. Açıldığı takdirde forumdan konunuz kaldırılacaktır.

10) Forum içerisinde her türlü gruplaşma yasaktır.

11) "Yeni site açtım, sizce nasıl olmuş?" gibi site paylaşımı yapmak, kişisel web sitesi adresi paylaşmak forumda yasaktır. Aksi Halde mesajlarınız silinecektir.

12) Ne sebeple olursa olsun sahte kimlik ve benzeri konular kesinlikle yasaktır.

13) 1 haftadan eski konuları hortlatmak yasaktır. 1 hafta süreli çözülmemiş konular, konu sahipleri tarafından eğer sorun çözülmemişse güncellenebilir.

14) Programlama-yardım ile ilgili konular şablona göre açılacaktır. >


"SÖH Yardım Merkezi - Yorum İçerik Kuralları

1) Gönderilen yorum, gönderildiği konu ile ilgili olmalıdır. Konu dışı mesajlarınız yönetim tarafından silinecektir.

2) Konu altına eğer çok acil ve gerekli değilse güncel, +++ gibi yorumlar gönderilmemelidir. Bu tarz mesajlar forum yönetimi tarafından silinecektir.

3) Flood yapmak kesinlikle yasaktır (Gönderilen yorumlara cevap verilirken
butonu mutlaka kullanılmalı. Muhatabın kim olduğu ve toplu mesaj atımlarını önlemek adına önemlidir). Flood yapmanız durumunda yönetim tarafından uyarı verilecek. Devam etmeniz durumunda cezai işlem uygulanacaktır.


4) Konu içerisine aynı yorumdan 2 kere gönderilmemeli ve bu durumlar karşılaşıldığında ihbar yoluyla yöneticilere bildirilmelidir.

5) Gönderilen yorumda küfür ve argo kullanılmamalıdır. Kullanan kullanıcı var ise yöneticilere bildirilmelidir.

6) Forum içerisinde tartışmaya girmek, siyaset yapmak, devlet büyüklerine hakarette bulunmak kesinlikle yasaktır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst